Само за гурмани: Њоки со свинско месо

Само за гурмани: Њоки со свинско месо

Направете супер деликатес со тестенини:

Состојки:

  • свинско филе
  • сол, бибер, сув магдонос
  • 500гр њоки
  • кашкавал по желба

Подготовка:

  1. Месото исечете го на парчиња, пропржете на масло, додајте сол, бибер имагдонос.
  2. Њоките обарете ги.
  3. Во тава за печење додајте го месото, зеленчук, њоките и рендан кашкавал.
  4. Печете 15 минути, во рерна загреана на 180 степени Целзиусови.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text