Оптичка илузија по која полуде светот – каква боја се јагодите?

Оптичка илузија по која полуде светот – каква боја се јагодите?

По фустанот за кој цел свет зборуваше која боја е, сега се појави нова оптичка илузија, која боја се јагодите?Ако ги гледате црвени или цвенкасти, веројатно треба да погледнете малку подобро, бидејќи на реалната фотографија нема црвена боја.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text