Посна торта со нескафе

Посна торта со нескафе

Во времето на пости почастете се со вкусна посна торта со нескафе!

Состојки:

 • 100 гр шеќер
 • 100 гр маргарин
 • 100 мл вода
 • 2 гр нескафе
 • 300 гр брашно
 • 1 кесичка прашок за пециво

Состојки за фил:

 • 700 мл вода
 • 200 гр шеќер
 • 8 гр нескафе
 • 7 лажици густин
 • 250 гр маргарин
 • 400 гр посен крем шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Рафаело торта – рецепт кој сите ќе ви го бараат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text