Овошно смути за слабеење: Чаша полна енергија и здравје

Овошно смути за слабеење: Чаша полна енергија и здравје

Со овошје направете супер смути за будење, за енергија и за здрави денови.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 портокал
  • 1 шолја зрнесто овошје
  • 30 ливчиња нане
  • 1 лажиче цимет
  • 2 шолји вода

 

 

Се се става во блендер, па се сипува во чаша.

Повеќе на Готви.мк:

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text