По сонцето следи невреме

По сонцето следи невреме

Времето претпладне ќе биде сончево, а во попладневните часови во западните делови ќе има појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено и засилен ветер од југоисточен правец.Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 14 до 21 степен.

Во Скопје претежно сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во западните и јужните делови, особено во среда.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

singlepost_text