Полнета плескавица

Полнета плескавица

Плескавицата во комбинација со кашкавал и пршута е највкусна кога ќе биде подготвена на скара!

Состојки:

  • 1 кг месо за скара
  • 150 гр Пекабеско пршута
  • 150 гр кашкавал
  • 2 лажици масло

Начин на подготовка:

  1. Месото за скара поделете го на четири дела, па од секој обликувајте по две топчиња и рачно истанчете ги.
  2. На едно парче истанчено месо ставајте кашкавал, пршута, па повторно кашкавал.
  3. Преклопете со друго парче месо, а краевите рачно соединете ги, па печете ги плескавиците на скара или на малку масло во тава додека не поруменат.

На здравје!

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?