Погача од “лудо тесто”- царица на сите пецива

Погача од “лудо тесто”- царица на сите пецива

Направете погача од “лудо тесто”, кое го доби овој прекар бидејќи веднаш нараснува и со него нема никаква утка.

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 500 мл млеко
  • 200 мл јогурт
  • 2 јајца
  • 2 лажици сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 коцка квасец
  • путер

 

Повеќе на Готви.мк:

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

singlepost_text