Паприкаш посен на вода

Паприкаш посен на вода

Ви пренесуваме уште еден рецепт за посно јадење кое ќе го обожавате!

Состојки:

 • 400 гр шампињони
 • 200 гр компири
 • 2 моркови
 • 100 гр пиперки
 • 3 дл сок од домати
 • 1 главица кромид
 • 1 чешне лук
 • магдонос
 • сол
 • бибер
 • босилек

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text