Временска за наредна недела

Временска за наредна недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од 13 до 19 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

И за време на викендот времето ќе биде претежно сончево и топло со пораст на дневната температура.

Од понеделник под влијание на серија влажни воздушни бранови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. /div>
Повеќе на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text