Јадете, а слабејте: Трикови за топење килограми без мака

Јадете, а слабејте: Трикови за топење килограми без мака

Ако сакате да јадете, а да слабеете, се што треба е да внимавате на овие трикови.Јадете храна со влакна, тие помагаат да се чувствувате сити, а помагаат и за слабеење.

Јадете овошје, зеленчук, грав, житарки.

Исто така, јадете чили пиперчиња.

Вежбајте за полесно слабеење.

Повеќе на Готви.мк:

Таљатели со зеленчук

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text