Свештеник 20 години ја проучувал оваа билка и тврди: Лекува рак!

Свештеник 20 години ја проучувал оваа билка и тврди: Лекува рак!

Романо Заго, свештеник од Бразил со години ја проучувал билката алое вера, која денес има широка употреба, во медицината, козметиката, секојдневниот живот.Тој вели дека освен што делува благотворно, исто така според неговите испитувања, лекува рак.

Свештеникот забележал дека о сиропиталиштето каде оди луѓето подобро се чувствувале од алое вера. Помага за намалување на рак на дојка, простата, дебело црево, мочен меур како и леукемија.

Припрема: За овој рецепт се препорачува алое арбоценс кој е многу подобар и појак вид од алое верата. Пробајте да го пронајдете овој вид. Доколку не можете да го најдете овој вид можете да користите и алое вера, која ги има истите својства, само послаби.

Триста грама од листови алое пресечете ги, исчистете ги од боцки и ставете ги во блендер. Додајте половина килограм мед и 5 лажици јак алкохол. Доколку не конзумирате алкохол додајте јаболков оцет во иста мера. Сето ова префрлете го во стаклен сад кој ќе го чувате исклучиво во ладилник.

Конзумација: Земајте 1-2 лажици најмалку половина час пред јадење, 2-3 пати на ден. Пред употреба смесата промешајте ја, а целата смеса ќе ви биде доволна за 10-12 дена.

Откако ќе се испие првата доза се прави пауза од десет дена, а потоа третманот се повторува.

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Домашен рецепт со кој повеќе нема ни да помислите на цвекло од тегла

Релаксирајте се: Чај кој ги опушта мислите и мускулите

Смути на денот: Моркови во чаша

Чајот од шипка како лек

singlepost_text