ХИТ РЕЦЕПТ: Вкусни и брзи мафини без брашно! (ВИДЕО)

ХИТ РЕЦЕПТ: Вкусни и брзи мафини без брашно! (ВИДЕО)

Овие мафини се толку вкусни што ќе ги правите постојано. Ги пробавме и воодушевени сме од нивниот вкус, а за подготовка не треба многу време.

Исечкајте зеленчук кој го имате во фрижидер – моркови, целер, брокули, пиперка, кромид, карфиол…

Намастете ги калапите за мафини, па во секој калап ставајте по малку зеленчук, зачин по вкус и прелијте со разматени јајца.

Запечете и послужете!

Ништо полесно, зар не?

Повеќе на Готви.мк:

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text