Нови изненадувања со времето

Нови изненадувања со времето

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево и посвежо со умерен ветер од северен правец кој повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови и повремено ќе се засилува особено во јужниот дел на Повардарието.Дневната температура ќе се движи од 10 до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје сончево и посвежо со умерен до засилен ветер од северозападен правец и дневна темпертура до 15 степени.

Утре времето ќе биде сончево и потопло со дневни температури од 13 до 19 степени. За време на викендот исто така ќе имаме сончево и топло време со температури од 14 до 20 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text