Дупло полнети лиснати стапчиња со кашкавал и кулен!

Дупло полнети лиснати стапчиња со кашкавал и кулен!

Очекувате гости, а не знаете какво мезе да им направите? Еве предлог рецепт – вкусни полнети листнати стапчиња со кашкавал и кулен.

Брзо се прават, а уште побрзо се јадат!

Состојки:

  • 500 гр лиснато тесто
  • 1 јајце
  • 250 гр кашкавал
  • 200 гр кулен

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки