Спас за срцето и стресот: Древен рецепт за здрави и мирни денови

Спас за срцето и стресот: Древен рецепт за здрави и мирни денови

Ако сакате да бидете опуштени, без стрес и нервоза, и воедно да сте здрави како дрен, се што ви треба е овој дрвен напиток полн витамини и здравје.

Состојки:

  • 60 гр мешавина од свежи листови и цветови глог
  • 3 децилитри медицински алкохол
  • стаклена тегла

 

Подготовка:

  1. Се сечкаат листовите и цветовите ситно, се ставаат во теглата, па се става три децилитри алкохол и се остава три недели на собна температура.
  2. Разматете 15 капки во 100 мл вода и пијте половина час  пред оброк.

Повеќе на Готви.мк:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

singlepost_text