Ќе заборавите на пити и кифлички: Солен ролат со спанаќ

Ќе заборавите на пити и кифлички: Солен ролат со спанаќ

Направете нешто повкусно од пита и кифлички, нов вкус кој ќе ви стане омилен.Ролат со спанаќ, се прави брзо и лесно, целата постапка, како и начинот на подготовка се прикажани во следното видео:

Повеќе на Готви.мк:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

singlepost_text