Посни бомбици за големиот пост

Посни бомбици за големиот пост

Направете брзи и посно бомбици за постот.

Состојки:

  • 10-ина урми
  • шолја индиски ореви
  • 1 шолја кокосово брашно
  • ½ шолји какао
  • малку сол

Подготовка:

  1. Урмите се потопуваат во вода, па се цедат и им се вади семката, по што се блендираат и се ставаат со останатите состојки во сад.
  2. Од свесата од блендерот се прават бомбици.
  3. Оставете ги во фрижидер да се стегнат.

Повеќе на Готви.мк:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

 

 

 

singlepost_text