Пита со помфрит: И најискусната домаќинка не го направила ова

Пита со помфрит: И најискусната домаќинка не го направила ова

Тесто, моцарела, чедар, пилешко, зачини и помфрит.

Најубавата пита која сте ја пробале некогаш.

Целосната подготовка е прикажана во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text