ЗА ПОСТОТ: Корпи со урми од три состојки

ЗА ПОСТОТ: Корпи со урми од три состојки

Направете вкусни корпи со урми за посните денови.

Состојки:

  • 25 гр урми
  • 100 гр ореви
  • 2 лажици какао

Подготовка:

  1. Од урмите се вади семката, се блендираат со какаото и се додаваат и мелените ореви.
  2. Се ставаат во корпи.

Повеќе на Готви.мк:

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

 

 

 

singlepost_text