Измешајте ги овие две состојки: Ќе ги уништите цистите и миомите

Измешајте ги овие две состојки: Ќе ги уништите цистите и миомите

Чувар на куќата е растение кое е многу корисно и здраво, а во комбинација со мед, решава голем проблем во телото.

Кога станува збор за цисти и миоми, овие две состојки прават чуда.

Го стимулира телото и го чисти од токсини.

”Состојки”:</p>

Подготовка:

  1. Се сече растението и медот се додава.
  2. Нека отстои 2-3 дена, се додека состојките не се впијат целосно.
  3. Се зема наутро на празен желудник, па не се јаде наредни два часа.
  4. Се зема една кафена лажичка.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

 

 

 

singlepost_text