Вкусна домашна шампита

Вкусна домашна шампита

Кремаво, бело, вкусно и сочно. Направете го специјалитетот на слаткарниците, неодоливата шампита во својот дом.Ова е идеален десерт за кој сите ќе ви бараат рецепт.

Се што ви треба е прикажано во следното видео:

 

Повеќе на Готви.мк:

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

singlepost_text