ОВОЈ ДЕСЕРТ Е СОВРШЕН: Едноставна плазма торта која не се пече

ОВОЈ ДЕСЕРТ Е СОВРШЕН: Едноставна плазма торта која не се пече

Нема стоење до шпорет, нема многу труд, ви треба малку време за супер деликатес кој сите ќе го обожаваат.

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 125 гр путер
  • 4 лажици мед
  • 1 дл сок од портокал
  • 4-5 лажици чоколаден крем
  • 500 мл слатка павлака
  • 200 гр млечна чоколада
  • 2 кеси пудинг од ванила
  • 2 дл ладно млеко

 

 

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

singlepost_text