Нема грешка со овој рецепт: Бурек-кифлички

Нема грешка со овој рецепт: Бурек-кифлички

Кога еднаш ќе ги направите ќе барате повеќе. Супер кифлички кои наликуваат на бурек.За сите љубители на пецива, ова е идеална ужина.

Подготовката и намирниците се прикажани во следното видео:

Повеќе на Готви.мк:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text