Препечен леб со сончоглед – готов за 5 минути!

Препечен леб со сончоглед – готов за 5 минути!

Во желба да грицкаме нешто здраво за време на работните часови, дојдовме до рецепт за препечен леб со сончоглед. Важно е што е посен, здрав и лесно се подготвува!

Состојки:

  • 1 пакување тост леб
  • сончоглед
  • малку сенф

Начин на подготовка:

  1. Лебот премачкајте го со сенф, посипете го намачканиот дел со семки и запечете 5 минути на 200 степени во рерна. И тоа е тоа.

Уживајте!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ирски тост со пржено сирење

Слатка ужинка: Тост со блок чоколадо

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text