До телото ќе бидете во топ форма: Коктел од јајца од препелица кој топи килограми

До телото ќе бидете во топ форма: Коктел од јајца од препелица кој топи килограми

Коктел од здрави состојки кој се приготвува за само 5 минути, а ќе ви помогне да се справите со вишокот килограми.

Состојки:

  • 5 јајца од јапонска препелица
  • 2 лажички мед
  •  2 лажички пивски квасец
  • јогурт со 1% млечна маст
  • малку цимет

Подготовка:

  1. Подготовката е повеќе од едноставна. Сите овие состојки измешајте ги во чаша од 200мл. Најпрво се додаваат јајцата, медот и квасецот, за на крај да се дополни јогурт колку што останува место во чашата и да се стави еден прстофат цимет. Состојките треба да ги изматите добро се додека смесата не се соедини.
  2. Овој коктел пијте го секој ден наместото на доручекот. Тој содржи се што ви е потребно за да ви даде енергија, сила и хранливи материи додека да дојде време за ручек, а истовремено ќе ви помогне да го намалите вишокот килограми.

Повеќе на Готви.мк:

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

 

 

 

singlepost_text