Имате брадавици по телото? – една евтина намирница ќе ги реши за секунда

Имате брадавици по телото? – една евтина намирница ќе ги реши за секунда

Ако имате брадавици по телото кои секако го уништуваат естетскиот изглед, тогаш ви нудиме решение кое е евтино, природно и многу ефикасно.Ви треба само чешне лук, а постапката е следна:

Изгмечете чешне лук и ставете ја на брадавицата, залепете ја со фластер и одозгора ставете завој.

Оставете да отстои 30 минути.

Исперете го местото со вода.

Повторувајте го третманот два пати дневно, за да видите резултати.

За две недели ќе ги снема брадавиците.

Повеќе на Готви.мк:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text