Намирницата која предизвикува контроверзии: Дали треба да користиме путер во исхраната?

Намирницата која предизвикува контроверзии: Дали треба да користиме путер во исхраната?

Ретко која намирница предизвикува толку контроверзии како путерот. Се користи во секакви јадења, торта, колачи, но не спаѓа во најздравите намирници.Многу истражувања покажуваат дека една лажица путер на ден го намалува ризикот од дијабетес. Ова го покажуваат истражувањата од Универзитетот од Харвард.

Сепак, треба да се јаде умерено бидејжи го зголемува нивото на холестеролот.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

singlepost_text