Лек за астма, дијабетес, холестерол и бубрези – една билка, 100 решенија

Лек за астма, дијабетес, холестерол и бубрези – една билка, 100 решенија

Оваа билка ја има во умерените тропски подрачја, многу е здрава иако поретко се користи во домаќинствата.Станива збор за бамјата, која го смалува шеќерот во крвта, спречува камен во бубрегот, го контролира дијабетесот, го намалува холестеролот и го подобрува имунитетот.

Исто така, помага и за проблеми со астма.

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text