Слатка погача со кокос (ВИДЕО)

Слатка погача со кокос (ВИДЕО)

Подгответе вкусна слатака погача со кокос и уживајте во магичниот вкус…

Состојки:

  • 275 гр брашно
  • 50 гр гриз
  • 1 маргарин
  • 30 гр кокос
  • 100 гр шеќер во прав + шеќер за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text