Ретко кој ќе ви го каже овој рецепт: Намалете го шеќерот во крвта

Ретко кој ќе ви го каже овој рецепт: Намалете го шеќерот во крвта

Ако сакате да се решите од шеќерот во крвта, тогаш ви нудиме природно решение кое ретко кој ќе ви го каже.

Состојки:

  • 2 зелени јаболка
  • 2 банани
  • ½ главици црвена зелка
  • 5 киви
  • ½ литри прочистена вода

Подготовка:

  1. Се се става во блендер.
  2. Се меша додека смесата не стане хомогена.
  3. Се пие на празен желудник, 4 недели, наутро.

Повеќе на Готви.мк:

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

 

 

 

singlepost_text