Домашен сок од портокал, подобар од скапите сокови: 7 литри од кило портокали

Домашен сок од портокал, подобар од скапите сокови: 7 литри од кило портокали

Направете вкусен домашен сок од портокал со само килограм портокали, со кои ќе добиете цели седум литри сок. Подобар од сите сокови кои ги купувате, а чинат многу пари.

Состојки:

  • 1 кг портокали
  • 80 гр шеќер
  • 5  декаграми лимонова киселина
  • 8 литри вода

Подготовка:

  1. Се мијат и мелат портокалите и се ставаат сите состојки.
  2. Се остава сокот да отстои 24 часа.
  3. Потоа, се вари смесата и се се меша.
  4. Се става во шишиња.

Повеќе на Готви.мк:

 

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text