Благи ролнички – се прават побрзо и од бомбици

Благи ролнички – се прават побрзо и од бомбици

Направете супер ролнички кои се совршен десерт.

Ingredients

  • 4 жолчки
  • 250 гр брашно
  • 100 мл млеко
  • 400 гр шлаг
  • 250 гр шеќер во прав
  • 400 мл кисела павлака

 

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text