Балканот полуде за оваа билка: Дар од Бога, а со хектар земја се заработуват 12.000 евра

Балканот полуде за оваа билка: Дар од Бога, а со хектар земја се заработуват 12.000 евра

Аронијата е билка која со право го носи прекарот билка која е дар од Бога.Популарна и се повеќе барана на пазарите, со аронијата ќе го заштитите здравјето, ќе го подобрите имунитетот, ќе ја прочистите крвта.

Го намалува холестеролот, делува за слабеење, го намалува ризикот од срцеви и други тешки болести.

Го спречува и стареењетои помага и за надворешната убавина.

Според процентите, еден хектар земја со аронија може да донесе 12.000 евра, па затоа стана се попопуларна и за бизнис.

Повеќе на Готви.мк:

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

 

singlepost_text