Температурите ќе растат се менува времето

Температурите ќе растат се менува времето

Според УХРМ, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со кратки сончеви периоди попладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.Во понеделник и вторник ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, а од понеделник дневните температури ќе бидат во пораст.

Повеќе на Готви.мк:

Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка?

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Повеќе рецепти за десерти тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text