Ружи со сирење (ВИДЕО)

Ружи со сирење (ВИДЕО)

Подгответе вкусни ружи со сирење, по рецептот на Милица Михаилвиќ.

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1 лажичка сол
  • 130 мл масло
  • 50 мл кисела вода
  • 1 јајце
  • 250 гр сирење
  • јајце за фил и премачкување

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text