Збогум за салото на стомакот – лековит чај кој е 100% ефикасен

Збогум за салото на стомакот – лековит чај кој е 100% ефикасен

Ви го претставуваме рецепт за лековита напивка која ќе ви даде енергија, ќе ви го поправи тенот тен и ќе ви го намали далото од стомакот.

Состојки:

  •  1 лажица куркума во прав
  • 1 лажици ѓумбир во прав
  • 1 лажичка чили пиперка во прав
  •  5 лажици сок од лимон
  •  стевија по вкус
  •  1 литар вода

 

 

 

Подготовка:

  1. Се вари 1 литар вода, се трга од шпорет, сите други состојки ставете ги во бокал и прелијте со водата откога малку ќе се излади.
  2. Измешајте добро и пијте во текот на денот.

Повеќе на Готви.мк:

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет – колач без печење, совршен за горештините

Торта „Мрзлива домаќинка” – смешно име, одличен вкус

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ледено уживање – Брз десерт во чаша

 

singlepost_text