Викендов немаме среќа – ни се расипа времето

Викендов немаме среќа – ни се расипа времето

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во северозападните делови од земјава (15 л/мк2). Ќе дува умерен повремено засилен ветер од јужен правец кој во текот на денот ќе го смени правецот во северен.Утринската температура ќе се движи од два до седум, а дневната од осум до 14 степени.

Во Скопје слично време, облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 8 степени.

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, а од понеделник дневната температура на воздухот повторно ќе биде во пораст.

Повеќе на Готви.мк:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

singlepost_text