Стапчиња со мак и сусам

Стапчиња со мак и сусам

Подгответе вкусни стапчиња со мак и сусам по рецептот на Милица Михаиловиќ.

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 200 мл масло
  • 200 мл бело вино
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка прашок за пециво

Состојки за премачкување:

  • 1 јајце
  • 50 гр мак
  • 50 гр сусам

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text