Регулирајте го холестеролот со оваа намирница + рецепт за напивка

Регулирајте го холестеролот со оваа намирница + рецепт за напивка

Регулирајте го нивото на холестерол по природен пат!

Вкусното и хранливо какао освен што може да влијае на регулирање на крвниот притисок и јакнење на крвните садови, може да го намали и „лошиот“ холестерол и да го зголеми добриот.

За тоа се заслужни флавоноидите кои ги содржи какаото во изобилство, а кои истовремено се значајни и за намалување на ризикот за дијабетес.

Какаото би требало да се пие топло. Измешајте шолја млеко, две лажици какао во прав, една лажица мед, една лажичка екстракт од ванила и прстофат сол.

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text