Пикантен гулаш по рецептот на Баба  

Пикантен гулаш по рецептот на Баба  

Супер вкусен рецепт со пилешко месо, пикантен гулаш со неверојатен вкус.

Состојки:

 • 2 парчиња пилешко
 • масло
 • сол
 • вегета
 • магдонос
 • рузмарин
 • 2 главици кромид
 • 1 лажица црвен пипер
 • ловоров лист
 • 1 домат
 • 1 пиперка
 • 1 лажица брашно

 

 

Повеќе на Готви.мк:

Конечно: Највкусниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет – колач без печење, совршен за горештините

Торта „Мрзлива домаќинка” – смешно име, одличен вкус

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ледено уживање – Брз десерт во чаша

singlepost_text