Бомбај сок – напивка која ќе ви ја врати енергијата!

Бомбај сок – напивка која ќе ви ја врати енергијата!

Оваа напивка ќе ви ја врати енергијата!

Состојки:

  • 2 банани
  • 2 портокали
  • 6 урми
  • 1/2 ананас
  • 1 лимон

Начин на подготовка:

  1. Измијте го и исчистете го овошјето и во блендер ставете банани, урми и ананас и додајте сок од лимон и портокал.
  2. Сè добро изблендирајте.
  3. Послужете со коцки лед и уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос

Салата која летово ќе ја правите секој ден

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

 

singlepost_text