ВИДЕО ДЕСЕРТ: Тулумби по рецептот на баба

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Тулумби по рецептот на баба

Ако сте љубител на благо сигурно обожавате тулумби. Еве совршен рецепт на каналот на Бабина кујна.

Состојки:

  • 250 мл вода
  • 100 мл масло
  • 150 гр брашно
  • 3 јајца
  • ½ прашок за пециво
  • 1 лимон
  • 500-600 гр шеќер

 

Повеќе на Готви.мк:

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

singlepost_text