Смути за слабеење: Топете килограми здраво и вкусно   

Смути за слабеење: Топете килограми здраво и вкусно  

Почнете го денот со смути кое е здраво и вкусно, а воедо и топи килограми.

Состојки:

  • 2 шолји спанаќ
  • 2 шолји вода
  • 1 банана
  • 1 портокал
  • 1 јаболка
  • 1 лимон
  • малку ѓумбир

Подготовка:

  1.   Се се лупи и сече ситно, па се става во блендер.
  2. Се пие наутро, а од смесата ќе имате доволно за два дена.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате