Салата со јогурт – нов вкус кој ќе ви стане омилен

Салата со јогурт – нов вкус кој ќе ви стане омилен

Ако ви здодеа од шопска, грчка, цезар, мешана салата, ви нудиме нов вкус. Јогурт салата за супер ручек.

 

Состојки:

  • ½ јогурт
  • 40 гр желатин
  • 3 лажици мајонез
  • 150 гр салама
  • 1 морков
  • 150 гр кашкавал
  • 2 варени јајца

 

 

Подготовка:

  1. Желатинот се сава во вода да набабри, па му се става јогуртот и се става да врие на оган.
  2. Сите состојки ситно сецкани се ставаат внатре и се меша.

Повеќе на Готви.мк:

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

singlepost_text