ЛЕСНО И БРЗО: Полнет бисквит со чоколадо

ЛЕСНО И БРЗО: Полнет бисквит со чоколадо

На каналот на Бабина кујна се појави супер десерт за чоколадни бисквити кои брзо и лесно се прават.

Состојки:

  • 150 гр брашно
  • 3 јајца
  • 100 мл млеко
  • малку џем
  • 150 гр шеќер
  • кора од лимон и портокал
  • 50 гр маргарин
  • 200 гр чоколада

 

Повеќе на Готви.мк:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text