Има состојки како мајчиното млеко – ова масло е најздраво, штит на телото

Има состојки како мајчиното млеко – ова масло е најздраво, штит на телото

Освен што кокосовото масло има хранлива вредност, исто така има и лековите дејства. Последните истражувања покажуваат дека ова масло помага за слабеење, помага за сјај и здравје на косата и коќата, за јакнење на имунитетот.Најважната состојка во него е киселината коа позитино делува за уништување на вируси и бактерии, служи како штит на организмот, и се наоѓа уше во мајчиното млеко, па од тука се гледа колку е здрава.

Помага органите да функционираат нормално, да бидеме здрави и да се заштитиме од сите вируси.

Ова масло ја зголемува енергијата, ги согорува мастите и го намалува апетитот.

Повеќе на Готви.мк:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

 

singlepost_text