Цветови со мак (ВИДЕО)

Цветови со мак (ВИДЕО)

Освен што убаво изгледаат, овие цветови со мак се многу вкусни!

Состојки:

 • 450 гр брашно
 • 100 мл млеко
 • 100 мл масло
 • 1 лажичка сув квасец
 • 3 лажици шеќер + 70 гр
 • 1 јајце + 2 белки
 • 2 жолчки и лажица млеко (за премачкување)

Состојки за фил:

 • 100 гр мелен мак
 • 50 гр маргарин
 • 3 лажици гриз
 • 3 лажици шеќер
 • 1 лажица ванилин шеќер
 • 120 мл млеко

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

singlepost_text