Бомбици од бело месо

Бомбици од бело месо

Вкусните залаци од месо се одлични како предјадење!

Состојки:

  • бело месо од едно пиле
  • варен компир (малку поголема количина од белото месо)
  • 100 гр мајонез
  • 1-2 лажици кисела павлака
  • сол
  • бибер
  • рендан кашкавал

Начин на подготовка:

  1. Белото месо и компирите сомелете ги во машина за месо, додајте мајонез и кисела павлака. Посолете и побиберете по вкус.
  2. Направете бомбици и извалкајте ги во рендан кашкавал. По желба, можете да додадете и лук.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула