За две минути ќе го исчистите стомакот од отрови – смеса вредна злато

За две минути ќе го исчистите стомакот од отрови – смеса вредна злато

Нашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници.Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажа доста ефикасен.

Состојки:

  • 5 шолји зовриена вода
  • 100 гр шливка
  • 100 гр урми

 

Подготовка:

  1. Во зовриената вода ставете ги урмите и шливката. Оставете ја 15 минути, а потоа извадете и оставете да се олади.
  2. Земајте наутро на празен желудник по една лажичка. Ќе го исчистите гастроинтестиналниот тракт и ќе решите многу проблеми.

Повеќе на Готви.мк:

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text