Денеска сонце, потоа многу дожд

Денеска сонце, потоа многу дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. По котлините ќе има услови за појава на слаба утринска магла.Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 13 до 20 степени.

Во Скопје сончево со појава на слаба магла во утринските часови. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

И во петок времето ќе биде стабилно и суво. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла. В петок кон крајот на денот и во сабота ќе има зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, а на планините во северозападниот дел од земјава ќе има врнежи од снег. Температурата значително ќе опадне, особено во недела.

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

singlepost_text